Trwają prace nad nową odsłoną strony. Zapraszamy wkrótce.

Drodzy Widzowie!

Kanał „nam zależy” istnieje od 2012 roku. Jesteśmy jednym z najstarszych kanałów na tzw. „polskim youtubie”, który skupia się na wideo-wywiadach. Forma naszej działalności jest od samego początku niezmienna – spokojne, merytoryczne rozmowy. W przeciwieństwie do wielu innych redakcji – nie przekształciliśmy się w tabloid, nigdy nie sięgnęliśmy po pieniądze podatników i nigdy nie wymagaliśmy od widzów pieniędzy za dostęp do efektów naszej pracy. Wsparcie naszej inicjatywy od zawsze ma charakter dobrowolny. Tworzymy całkowicie oddolną i samodzielną inicjatywę – „nam zależy” nie jest internetowym zapleczem jakiekolwiek telewizji, stacji radiowej, czy gazety. Jeżeli cenisz naszą pracę i chciałbyś/chciałabyś wesprzeć ją finansowo – wszystkie niezbędne dane znajdują się poniżej. Można nas wspierać regularnymi, comiesięcznymi wpłatami (za pośrednictwem serwisu Patronite), jak i bezpośrednimi, pojedynczymi darowiznami. Z góry dziękujemy!

Jaki jest koszt produkcji jednego wywiadu z serii „nam zależy” i ile wymaga to czasu? Orientacyjny kosztorys znajduje się na samym końcu tej podstrony.


namzalezy.pl - Patronite

Najlepszą formą wsparcia naszej pracy jest dołączenie do grona naszych patronów w serwisie Patronite. Oto link do naszego profilu: Patronite – namzalezy.pl.

Do wyboru jest aż siedem progów miesięcznego wsparcia: 7, 15, 30, 50, 77, 100 i 200 zł. Dostępne są aż trzy metody płatności – przelew bankowy, paypal oraz karta płatnicza*. Na Patronów czekają nagrody, które zostały szczegółowo opisane przy odpowiednich progach finansowych. Najciekawszą nagrodą jest dostęp do facebookowej grupy dla patronów, na której zawsze informujemy kto będzie naszym kolejnym gościem (można zadać pytanie), a wywiady udostępniane są dzień przed ich oficjalną premierą.

* Trwają formalności związane w aktywacją płatności kartą. Ta opcja będzie dostępna w ciągu kilku dni.


Osoby, które chciałyby wesprzeć nas bez pośrednictwa serwisu Patronite mogą to zrobić przekazując dobrowolną darowiznę. Wszystkie niezbędne dane znajdują się poniżej – do wyboru przelew bankowy, paypal oraz kryptowaluty. Nie jest to zbiórka publiczna, na jakikolwiek określony cel. Jest to jedynie informacja dla osób, które chciałyby przekazać darowiznę.

Przelew złotówkowy:

40 1750 0012 0000 0000 2325 5715
Wojciech Siryk
Tytułem: darowizna

Dane do przelewów zagranicznych:
IBAN: PL40175000120000000023255715
BIC/SWIFT: RCBWPLPW
Tytułem: darowizna

PayPal:

Kryptowaluty:

BitCoin:
Adres: 1ABEY4eZkGpSEtY5p28EnNDy3XvkKnL7j3
BitCoin QR code & info

Ethereum:
Adres: 0x38Cb8B7467530BDC54ac8BBB1f6195ED79280920


Jaki jest koszt produkcji jednego wywiadu z serii „nam zależy” i ile wymaga to czasu?

koszt wywiadu

– Przyjmijmy, że wywiad trwa średnio 30 minut. Tym samym jego realizacja zajmie około godzinę (rozłożenie i przetestowanie sprzętu przed rozmową oraz spakowanie go po rozmowie, do tego chwila na rozmowę z gościem wywiadu poza kamerą).
– Przed wywiadem trzeba się na niego umówić (mailowo lub telefonicznie). Niekiedy wymaga to kilku prób i ustalenia szczegółów – załóżmy, że średnio zajmuje to pół godziny.
– Przygotowanie do rozmowy – prasówka, odświeżenie najważniejszych tematów, stworzenie notatek – godzina
– Dojazd na miejsce nagrania i powrót do domu. Od Warszawy dzieli nas 300 km, od Krakowa 150 km. Razem z komunikacją miejską to odpowiednio 12 godzin lub 6 godzin. Średnio 9 godzin. Często podczas jednego wyjazdu realizujemy kilka wywiadów. Przyjmijmy, że jeden wywiad to 3 godziny w podróży.
– Montaż – postprodukcja filmowa. 2 godziny.
– Publikacja – wysłanie wywiadu na serwis YouTube, przygotowanie opisu i postów w mediach społecznościowych – godzina.

– Transport łącznie – średnio 50 zł.
– Wydatki okazjonalne – kawa, herbata, obiad – 50 zł.

Przygotowanie jednego wywiadu zajmuje średnio ponad 8 godzin i musimy przy tym wydać co najmniej 100 zł.

Jest to bardzo optymistyczne wyliczenie. W praktyce należałoby to pomnożyć razy 1,5 – 2. Jako, że każdy wywiad jest inny i ciężko wypracować stały schemat – zaprezentowaliśmy kwotę minimum.

14,70 zł – tyle aktualnie wynosi minimalna stawka godzinowa w Polsce. Tym samym 8 godzin pracy jednej osoby kosztuje co najmniej 117,60 zł. Do tego wspomniane wcześniej wydatki. Rynkowa cena realizacji jednego wywiadu, to minimum 200 zł. Realnie 300-400 zł.

Top